Zákony chrání ty, kteří bdí, nikoliv ty, kteří spí

Iura vigilantibus, non dormientibus prosunt

V duchu uvedeného motta vypracováváme jsme pro vás články, doporučené právní postupy pro různé životní situace, novinky z oblasti práva, názory advokátů na aktuální dění, sloupek, judikáty i právní kvíz.

Telefonická právní poradna a právní poradna online jsou placené služby. Právní pomoc je profesionální, odborná a ihned dostupná pro každého z vás. Telefonická poradna je v provozu každý všední den od 8,00 do 20,00 hodin.

 

Právo pro všechny aneb bezplatná právní poradna zdarma

Právní linka publikuje právní rady pro vybrané životní situace formou článků. Tato bezplatná právní poradna zdarma tedy neodpovídá na konkrétní dotazy. Doporučujeme ale přečíst si následující postupy, a to i když se vás uvedené oblasti v tuto chvíli netýkají. 
Právní rady vypracovala renomovaná advokátní kancelář s bohatou praxí v těchto vybraných oblastech.
Bezplatná právní poradna zdarma

 

Novinky, názory, komentáře

Články, názory a glosy autorů, spolupracujích s Právní linkou.

Články

 

Legislativní změny

Naše právní poradna vám přináší informace o legislativních změnách právních předpisů, tj. které nové právní předpisy nabývají či pozbývají účinnosti nebo které jsou novelizované.
Legislativní změny

 

Judikáty

V českém právním systému sice není aplikována metoda precedentu, okresní či krajský soud často přihlédne k rozsudku vyššího soudu - judikátu. Judikát odpovídající vaší životní situaci Vám může poskytnout užitečné informace, jak v podobném případě rozhodl vyšší soud.
Judikáty

 

Právo (ne)vážně

Pobavte se u glos Právní linky, nebo si otestujte své znalosti práva nad hlavolamy Právní linky!
Právo (ne)vážně