Češi už nebudou moci diskutovat o čemkoli

Češi už nebudou moci diskutovat o čemkoli

Národní česká vlastnost, mudrovat donekonečna o čemkoli, je v ohrožení. Evropský parlament na návrh Komise pro ochranu duševního zdraví schválil zákon, který Čechům, prozatím jen v zahraničí, tedy mimo Českou republiku, zakazuje debatovat o politice, fotbale a ženských.

"Je to ohrožení samotného principu češství," reagoval europoslanec Richard Falbr. Šéf komise Hans Christian Anders ale míní, že Evropa stojí nyní více než dříve na chatrných základech a musí se bránit. "Češi jasně ukazují, že jejich tři nejoblíbenější témata diskusí, tedy politika, fotbal a ženy, se jima tak vymkla z kontroly, že jim naprosto, ale naprosto nerozumí," míní Anders.


V politice prý máme podle Anderse chaos, fotbal se propadá na zebříčku stále níž, a ženy? "To snad ani poté, co vám jedna ženská rozvrátila republiku, nebudeme komentovat," míní Anders.


Zákaz debat o zmíněných tématech se zatím týká jen zahraničí, ale podle Anderse je pravděpodobné, že se rozšíří také na domácí půdu. "Je to jen otázkou času," míní Anders.