Česku zoufale chybějí lídři. Budou to roboti!

Česku zoufale chybějí lídři. Budou to roboti!

Zadlužení státní kasy, krize ekonomiky, vymírání obyvatelstva, matné výkony fotbalové reprezentace, chybějící peníze v důchodovém systému či peripetie Ivety Bartošové? Ne, nic z toho nepatří mezi největší problémy Česka. Zemi zoufale chybějí lídři a Zápisník právní linky získal exkluzivní informaci, jak z této prekérní situace ven.

„Česku zoufale chybějí lídři na všech úrovních. Nejsou v továrnách ani na dalších pracovištích, chybějí ve většině prvoligových fotbalových týmů, například ve Spartě, nejsou v čele velkých radnic a magistrátů, marně je hledají politické strany,“ říká sociolog Luboš Budapešť.


A má pravdu. Na chybějícího lídra si v poslední době stěžují skoro všude. Od zmíněných fotbalových klubů a povrchových i důlních pracovišť, tak přes státní správu i samosprávu až k politickým stranám. „Třeba ODS si myslela, že z Nečase udělá lídra, když mu na billboardech vyhrne rukávy. Teď se ukazuje, že to žádný lídr nebyl, řídila jej žena a on teď kňučí, že nemá zaměstnání,“ připomíná smutný osud jednoho z nepovedených lídrů politolog.


Ani jinde to není lepší. Paní Němcová z ODS nejdříve přijme a pak odmítne kandidaturu, sociální demokrat Sobotka je tak výrazný, že byste si jej spletli s fritovacím hrncem a paní Peake z LIDEM zjevně ani neví, kde se momentálně nachází a které je alespoň zhruba roční období…


„Ukázalo se to třeba i u kandidátů na prezidenta. Jeden pije, druhý všude spí, třetí nevlastnil žádnou svou myšlenku, další kandidáti byli neviditelní. To samé naši zástupci v Evropském parlamentu. Jeden se pere s novinářem, který jej usvědčí z toho, že nic nedělá a bere za to peníze, další pro jistotu všude chodí, ale nic nedělá ani neříká,“ říká Luboš Budapešť.


Výchova nových lídrů potrvá podle odborníků zhruba padesát let. „Tak dlouho bohužel nemůžeme čekat,“ říká muž, který stojí v čele supertajného projektu Lídr na počkání, který nechce být jmenován. Projekt totiž řídí tajné služby.


V halách bývalé nevýznamné společnosti Dřevovýroba Kulíšek Hadrava (to kvůli utajení) již zhruba půl roku tým špičkových vědců (zatím bez lídra) vytváří prototyp robotického lídra – humanoida. „Jsme už velmi daleko, první typ lídra je v podstatě hotov,“ říká pracovník týmu podílející se na výrobě lídrů. A jaké má první prototyp lídra vlastnosti? „Je přesvědčen o své pravdě, dokáže ji prosadit i za cenu úskoků, dokáže si získat přízeň mas, jimiž samozřejmě hluboce pohrdá,“ říká člen týmu a dodává: „Ostatně jeden exemplář už je v provozu, poznáte, kdo je to?“