Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Právo na dobrou náladu

Právo na dobrou náladu

Tak prý je tu krize. Ekonomická, krize hodnot, krize charakterů, krize přírodní, krize vztahová…
Lidé, brblající denně na facebooku a dalších sociálních sítích, posílající e-maily o tom, jak jsme na tom strašlivě špatně, diskutující u piva nad zrůdností dnešní doby, jakoby se poslední dobou přemnožili…

Jsme na tom skutečně tak zle? Nikoli. Jsme na tom dobře, dokonce velmi dobře. Nakupujeme denně tolik zbytečností a ještě to dokážeme komentovat slovy, že je drahota. Jako ta paní v jednom hypermarketu nad přeplněným nákupním vozíkem přetékajícím jídlem. „No vidíte to? Tisícovka pryč a skoro nic za ni nemám…“
Nadáváme na politiky, přitom jsme si je sami zvolili, smějeme se vrávorajícímu prezidentovi, přitom jsme dobře věděli, že se rád napije a je hulvát – jen jsme tomu říkali, že je takový lidský, jeden z nás a je s ním sranda – ty jeho bonmoty! Takže máme, co jsme chtěli.
Vím, že to je klišé, ale funguje – pokud budete mít pocit, že máte krizi, podívejte se okolo sebe a zeptejte se na krizi lidí, kteří dnes a denně bojují o život svých nemocných dětí, zeptejte se lidí, kteří přišli o všechno a snaží se začít znovu, lidí, kteří pomáhají nezištně druhým.
Nenechme si sebrat právo na dobrou náladu. Máme se tak dobře jako nikdy předtím a jestli jenom trochu můžeme ovlivnit svou budoucnost, můžeme být šťastní. Krize není, je to jenom slovo.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.