Právo na dva policejní prezidenty a nejen na ně

Právo na dva policejní prezidenty a nejen na ně

Jakkoli slabomyslní jedinci vtipkují na téma dvou policejních prezidentů způsobem postrádajícím vtip, například, že Petr Lessy bude řídit Moravy a Slezsko a Martin Červíček Čechy, závažné téma není radno ironizovat.

V Česku možná vzniká geniální nápad pro budoucnost evropské a možná i světové politiky 21. století. Přestože vznikl „institut“ dvou policejních prezidentů tak nějak neplánovaně a skoro náhodou, nic to nemění na tom, že by mohlo jít o převratnou změnu i v dalších oblastech. Jak vznikaly podobně geniální nápady – skoro vždy náhodou.

Možností jsou desítky – nabízí se hned ta nejbližší – když máme dva policejní prezidenty, můžeme mít i dva prezidenty republiky. Jeden ulehne s virózou nebo si přerazí nohu o poťouchlého psa a ejhle – je zde připraven prezident druhý, nezraněný, čerstvý a svěží.

Můžeme mít takto připravené dva premiéry, dva národní fotbalové trenéry, dva primátory Prahy nebo dva náčelníky generálního štábu. Myšlenka je teprve v rozpuku, ale je zde jistá naděje, že ji my Češi přivedeme k dokonalosti.