Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Právo na nejkrásnější dovolenou na světě

Právo na nejkrásnější dovolenou na světě

Znáte to, zhruba rok se na ni těšíte, asi tak stejně dlouhou dobu na ni šetříte, půl roku i déle ji plánujete a pak… Pak nejste spokojení. Ne, nejde o svatbu, nýbrž o dovolenou.

 

Oněch kýžených čtrnáct dní (někdo vydrží s rodinou v neustálém kontaktu jen týden, někdo měsíc), pro mnohé z nás znamená jakési vyvrcholení roku, který mnohdy tak nějak nestojí za nic, znáte to, v práci se nedaří, výsledky nejsou, dokonce i doma to hapruje, manželka je jakási nabručená… Jenže DOVOLENÁ, ta to všechno změní!


Obdařujeme ji ve svých myšlenkách nebývalou mocí – to ona, dovolená, nám napumpuje do žil nový optimismus, udělá z vyždímané a vyhořelé trosky génia, který malou rodinnou firmičku či mezinárodní hutní korporaci, na tom nesejde, postaví hned po dovolené na nohy a raketově vystřelí vzhůru!


A rodinné vztahy? Pche, po této dovolené se k nám budou chodit radit manželští poradci, protože na této dovolené to prostě zase bude k l a p a t, je vám to jasné?


No. Proč se tedy z dovolené tak často vracíme jako ještě větší trosky, než jaké jsme tam jeli? Proč máme tik v oku, proč s námi žena nemluví a odvahu zeptat se na další dovolenou máme okolo Vánoc? Proč děti prohlašují, že než jet na další dovolenou s námi, to raději budou zadarmo asfaltovat celou dálnici D1?


Protože máme holt větší očekávání, než nám naše dovolená může dát. Máme právo na dovolenou snů, ale počítejme spíše s tím, že když nám budou hvězdy přát, tak na chvilku vypneme. Možná, když se bude sakramentsky dařit s budeme mít štěstí. Štěstí na dovolenou snů… Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.