Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Právo na nepříjemnou otázku

Právo na nepříjemnou otázku
Zdroj: Wikipedia

Dusila nepříjemnými otázkami celkem deset amerických prezidentů. V sobotu ve věku 92 let zemřela – novinářka Helen Thomasová. Sedávala v první novinářské lavici (než ji odtamtud vypudily televizní novináři), byla živoucí legendou tiskovek v Bílém domě – ne pro ten čas, který tam trávila, ale proto, že dokázala pokládat nepříjemné otázky.

Prezidenta Bushe se například zeptala, kolik ještě musí zemřít lidí při prosazování jeho irácké strategie. Dovedete si představit, co by se stalo, kdyby se nějak podobně emotivně zeptala prezidenta Klause či Zemana?


Kdyby se premiéra Nečase zeptala, jestli ví, že svým bláznivým intimním svazkem se šéfovou svého kabinetu ohrožuje bezpečnost této země? Kdyby se ministra Kalouska zeptala, jak je možné, že je neustále v politice, přestože se nepodařilo za celou dobu jeho působení prokázat, že je státu prospěšný? Kdyby se šéfa sociálních demokratů Sobotky zeptala, proč je jeho jediným programem poťouchlý úsměv a nedostatek jakéhokoli programu?


Obávám se, že by to skončilo po Česku – politici by jí prostě neodpovídali, ignorovali by ji, a bojím se, že ostatním novinářům by to bylo jedno – měli by více prostoru na své neškodné dotazy.


České politice chybí Helen Thomasová, podívejte se někdy na Otázky Václava Moravce, to je pořad o mnoha slovech bez významu, o občasném bezbolestném šťouchnutí do politiků na principu: hlavně si neubližujme, vždyť jsme tak nějak na jedné lodi…Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.