Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Právo na podraz aneb hurá, je po volbách!

Právo na podraz aneb hurá, je po volbách!

Nudné a nicneříkající předvolební debaty jsou tytam, začíná povolební kvas, v němž se zradě říká kompromis vzešlý z reality a právo na podraz má každý, kdo dosud takzvaně držel stranickou linii.

Skupina významných českých politiků, politologů, právníků, filozofů a numismatiků, která si nepřeje být jmenována ani jmenovaná, vytvořila iniciativu Právo na povolební podraz. „Jsme pro odkriminalizování jednání, kterému se dosud úzkoprse říkalo podrazáctví,“ stojí v preambuli iniciativy.

„Od vyhlášení výsledků voleb až do jmenování vlády je dovoleno chovat se podrazácky, lhát, být vyčůraný a dělat vše pro to, aby se zvolený politik či jeho strana měli v rámci možností co nejlépe, protože to je přece to, oč nám všem jde,“ říká jeden z členů iniciativy, sociální demokrat, o němž můžeme říci pouze to, že má iniciály M.H.

Členové a příznivci iniciativy která rychle nabírá na oblíbenosti, míní, že ve zmíněném povolebním období by se podrazy, sviňárny a lži nazývaly prostě a jednoduše pragmatickým chováním. „Jakmile by povolební čas skončil, sešli by se členové jednotlivých stran a další podrazáci na uzavřeném rituálním jednání COJSMESITOJSMESI a jede se dál,“ navrhuje iniciativa.

Po tomto rituálu už by si političtí kolegové nesměli vůbec nic vyčítat a museli by se tvářit, jako že se vlastně vůbec nic nestalo. „No, zkrátka, všechno by bylo tak nějak jako dosud, ale akorát bychom to konečně pojmenovali,“ říká člen iniciativy Právo na povolební podraz. „Znamenalo by to například, že po jmenování vlády by Hašek pozval Sobotku o víkendu na chatu a Sobotka by bez remcání musel jet,“ vysvětluje praktické dopady schválení pravidel iniciativy Právo na povolební podraz jeden z odborníků.

„Čekají nás náročná povolební jednání, všechny strany budoucí vládní koalice budou muset pragmaticky z mnohého slevit, ale na jednom se překvapivě všichni shodneme – Právo na povolební podraz je geniálním počinem české politické scény,“ zní ještě před povolebním vyjednávání.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.