Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Právo na protest pro Romy i proti nim

Právo na protest pro Romy i proti nim

Pamatuju doby, kdy se o romské problematice skoro vůbec nepsalo, byla téměř tabu. Existovali lidé, kterým Romové vadili, ale byla i řada takových, co dokázali ostatním vysvětlit, proč je kolektivní vina špatně a že není možné házet Romy do jednoho pytle.

Pak se objevily první hloučky extremistů organizovaných různě, tam u republikánů, onde u skinheadů… K diskusi ohledně chování Romů ve společnosti či zneužívání sociálních dávek příliš nepřispěli – byli radikální, to ano, ale to je tak všechno.

S rozšířením sociálních sítí se situace změnila. V diskuzích na webu pod články týkajícími se Romy to vypadá, jako bychom my všichni byli rasisti. Sítěmi kolují miliony vtipných či méně povedených důkazů o tom, jak Romové zneužívají nejen sociální dávky, ale vůbec celou společnost, nás všechny chudáky bílé, co na ně v potu tváře dnes a denně dřeme.

Pověstné jsou třeba ty složenky s romskými jmény a částkami okolo třiceti tisíc korun, co kolují po internetu – jako bychom my bílí byli v tomto jiní. Nevyužíváme snad výhod sociálního nebo jakéhokoliv našeho nastaveného systému?

Je dobře, že se teď protestuje proti i pro Romy, že se o problému začíná mluvit veřejně. Dobře pro obě strany konfliktu, který konfliktem bezesporu je. Jen ať se argumenty dostanou na povrch, z hospod a z internetu na ulici, k uším politiků a vůbec všech, kdož mají k věci co říci. K lidem, co Romy nemusí, ale i k těm, kdož věří, že ne všichni jsme rasisti.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.