Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Právo na rozvod aneb zkusit se má všechno

Právo na rozvod aneb zkusit se má všechno

V roce 2012 bylo v České republice rozvedeno 26 402 manželství, což bylo o 1,7 tisíce méně než v roce 2011. Takto nízký roční počet rozvodů byl naposledy zaznamenán koncem 70. let 20. století. Tolik citace z ročenky Českého statistického úřadu.

Co se to děje v české společnosti? Ze statistiky a analýzy dat je patrné, že zřejmě nenastupuje žádné klidnější období bez rozvodů – spíše jde o krátkodobý pokles způsobený nižším počtem sňatků v předcházejícím období.


Společnost pro úplnou rodinu (SPUR) tvrdí, že by mohlo jít konečně o první z kroků návratu populace ke šťastnějšímu žití, Organizace spokojených rozvedených (OSR) však kontruje, že jde jen o krátkodobý výkyv, že právo na spokojený rozvod a klidný život po něm zcela jistě zůstane i nadále v rukou všech obyvatel České republiky.


SPUR navrhuje, aby možnost rozvodu byla v budoucnu omezena, například tak, že by soudy rozvodová řízení odkládaly, že by tvrdily, že nemají čas, apod. OSR naopak tvrdí, že by stát měl omezit sňatky. Úřady by prostě nechaly mladé nadšence čekat, až trochu vyzrají.


Oběma návrhy se budou po volbách zabývat nově zvolení poslanci. Dá se očekávat, že se nezmění vůbec nic.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Hotové odpovědi ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní odpovědi na nejčastější právní situace ve formě předem připravených odpovědí.

Odpovědi ke stažení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.