Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Sběratelé jsou v šoku, nemyslí na ně program žádné z politických stran

Sběratelé jsou v šoku, nemyslí na ně program žádné z politických stran

Celé tlupy marketingových poradců si dnem i nocí lámaly hlavu, co ještě ještě dát do programu politických stran, aby v předčasných volbách uspěly. Protože počet solidních marketingových poradců je omezen a mnozí navíc volně pendlují mezi více politickými stranami, stalo se nevyhnutelné: programy mnoha politických stran jsou si podobné, řeší na první pohled to nejzásadnější a tomu opravdu důležitému se nevěnují.

Zápisník Právní linky si jako jediný, jak je ostatně jeho zvykem, dal práci a pečlivě prošel programy všech stran. Zjištění je vskutku šokující: Žádná z politických stran se nevěnuje svým voličům – sběratelům. Přitom je jasné a známé, že co Čech, to muzikant, hasič, pivař, houbař, sprosťák a právě sběratel.


„Jsme konsternováni. Opět na nás nikdo z politiků nemyslí, přitom tvoříme páteř dobře fungujícího státu,“ říká předseda Svazu filatelistů, numismatiků a amatérských sběratelů kartiček s Pokemony Karel Koroze.


Unie sběratelů odznaků, pivních podtácků a nálepek, starých vršků od sodovek a bramborových lupínků ve tvaru hlavy Miloše Zemana se hodlá bránit u Ústavního soudu. „Zvažujeme, že pořádání předčasných voleb napadneme. Volby, ve kterých nikdo nic neslibuje sběratelům, jsou o ničem,“ říká předseda unie Josef Josef.


Tématu se sice ještě narychlo chopily některé strany, ale sběratele to zřejmě od napadení voleb neodradí. „Název naší strany DSSS znamená odjakživa Dělnická strana spravedlnosti sběratelů,“ řekl jeden z předáků strany.


Stejně tak sociální i občanští demokraté se snaží na zájmu voličů sběratelů přiživit. ODS tvrzením, že jsou občanští demokratičtí sběratelé, socialisté pak návrhem na přejmenování své strany na Českou sběratelskou sociální demokracii.


Sběratelé ale necouvnou. „Teď se můžou všichni přetrhnout. Jsme rozhodnuti, do příštích voleb jdeme sami. A my všem ukážeme, že umíme sbírat nejen známky, ale i hlasy,“ říká odhodlaně Josef Josef.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.