Sběratelé jsou v šoku, nemyslí na ně program žádné z politických stran

Sběratelé jsou v šoku, nemyslí na ně program žádné z politických stran

Celé tlupy marketingových poradců si dnem i nocí lámaly hlavu, co ještě ještě dát do programu politických stran, aby v předčasných volbách uspěly. Protože počet solidních marketingových poradců je omezen a mnozí navíc volně pendlují mezi více politickými stranami, stalo se nevyhnutelné: programy mnoha politických stran jsou si podobné, řeší na první pohled to nejzásadnější a tomu opravdu důležitému se nevěnují.

Zápisník Právní linky si jako jediný, jak je ostatně jeho zvykem, dal práci a pečlivě prošel programy všech stran. Zjištění je vskutku šokující: Žádná z politických stran se nevěnuje svým voličům – sběratelům. Přitom je jasné a známé, že co Čech, to muzikant, hasič, pivař, houbař, sprosťák a právě sběratel.


„Jsme konsternováni. Opět na nás nikdo z politiků nemyslí, přitom tvoříme páteř dobře fungujícího státu,“ říká předseda Svazu filatelistů, numismatiků a amatérských sběratelů kartiček s Pokemony Karel Koroze.


Unie sběratelů odznaků, pivních podtácků a nálepek, starých vršků od sodovek a bramborových lupínků ve tvaru hlavy Miloše Zemana se hodlá bránit u Ústavního soudu. „Zvažujeme, že pořádání předčasných voleb napadneme. Volby, ve kterých nikdo nic neslibuje sběratelům, jsou o ničem,“ říká předseda unie Josef Josef.


Tématu se sice ještě narychlo chopily některé strany, ale sběratele to zřejmě od napadení voleb neodradí. „Název naší strany DSSS znamená odjakživa Dělnická strana spravedlnosti sběratelů,“ řekl jeden z předáků strany.


Stejně tak sociální i občanští demokraté se snaží na zájmu voličů sběratelů přiživit. ODS tvrzením, že jsou občanští demokratičtí sběratelé, socialisté pak návrhem na přejmenování své strany na Českou sběratelskou sociální demokracii.


Sběratelé ale necouvnou. „Teď se můžou všichni přetrhnout. Jsme rozhodnuti, do příštích voleb jdeme sami. A my všem ukážeme, že umíme sbírat nejen známky, ale i hlasy,“ říká odhodlaně Josef Josef.