Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

V Česku se přemnožili kanci. Víme, že to není pravda!

V Česku se přemnožili kanci. Víme, že to není pravda!

V českých, moravských i slezských lesích se prý přemnožili kanci. Myslivci si to vysvětlují tím, že je velká úroda žaludů a bukvic, Zápisník Právní linky se však s tímto jednoduchým úsudkem smířit nehodlá a jde, ostatně jako vždycky, pod podstatu věci.

Zprávy o přemnožených kancích je typická zpráva okurkové sezony, následuje v podstatě vždy jen těsně po zprávě, že je nadbytek nebo naopak nedostatek hub v lesích. „Jde o typické bulvárně lidské téma, všichni Češi jsou houbaři a skoro všichni myslivci, takže toto populární dvojtéma dobře vyplňuje informačně chabé letní období,“ říká mediální analytik Božetěch Klíma.


Znamená to tedy, že kanci nejsou přemnoženi? „Zkuste si spočítat kance, je to podobné, jako bych vás poslal spočítat sršně. Je to zhruba stejně bezpečné,“ míní Klíma. Přemnožení kanci jsou podle něj prostě jen obdobou učitelky, kterou na Jadranu sežral žralok.


Sexuolog Martin Ranec míní, že zpráva zabírá na čtenáře nikoli jen proto, že jsme všichni houbaři a myslivci, ale také proto, že má nesporný sexuální podtext. „Jakmile dáte do titulku kance a bukvice, čtenost je zaručená,“ míní Ranec a pokračuje: „Všimněte si také načasování zprávy těsně po ostře sledovaném pochodu Prague Parade,“ dodává sexuolog.


Zápisník Právní linky oslovil také několik mysliveckých sdružení, ale nezískal jednoznačnou odpověď. „To máte revír od revíru. Někde je hodně bukvic, někde i kanců, jinde zase naopak. Je to jako mezi lidmi, všude se najde svině, ale spočítejte si je,“ říká za Myslivecký svaz mluvčí Jan Brok. Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.