Víme, koho byste měli volit, abyste se měli moc dobře

Víme, koho byste měli volit, abyste se měli moc dobře

Předvolební nálada je vyhrocenější než kdy jindy předtím – kromě tradičních politických matadorů se na české politické scéně vyrojila řada zcela nových tváří, stran, programů, vizí.

Zápisník Právní linky se rozhodl pomoci nerozhodnutým voličům, kteří ještě nevědí, komu dají svůj hlas. Sestavili jsme sedmero základních rad pro nezkušeného či nerozhodnutého voliče. Prosíme tyto zmíněné voliče, aby si sedmero vytiskli a vzali jej do volební místnosti, aby na poslední chvíli nezapomněli, co vlastně od voleb očekávají.

 

  1. Chci se mít moc dobře. Volím sociální demokraty. Říkají již přes dvacet let, že chtějí, aby se lidé měli dobře a je pravděpodobné, že se jim to jednou, třeba právě konečně po těchto volbách, podaří. Chcete li se mít jednou moc dobře, volte ČSSD.
  2. Chci se mít moc dobře a chci, aby se ti, kdož se měli moc dobře, neměli už tak dobře. Volím komunisty. Zatočí konečně s těmi, kdož si nakradli na chudém a prostém lidu, vezmou jim jejich statky, desetipokojové vily, spočítají jejich úspory a znárodní fabriky. Chcete se mít dobře a chcete, aby se neměli dobře ti, kdo už se dobře měli? Volte komunisty.
  3. Nechci se mít dobře, ale chci, aby se aspoň někdo měl dobře. Volím ODS. Tato strana dokázala, že umí vládnout tak, aby nadosmrti naštvala a rozeštvala pravicové voliče a vehnala je do náruče jiných stran. Národ se nemá moc dobře, ale pár lidí se má královsky dobře. Chcete, aby se dále většina neměla moc dobře, ale někdo přece jen ano? Volte ODS.
  4. Nechci se mít dobře a chci, aby se ani nikdo jiný neměl dobře. Volím Úsvit Tomia Okamury. Jestli tenhle pán vyhraje volby a skutečně udělá alespoň padesát procent toho, co populisticky slibuje nažhaveným voličům, nebude se tady mít docela dlouho dobře vůbec nikdo. Chcete zmatek a chaos, v němž se nemá dobře nikdo? Volte Úsvit.
  5. Nechci se mít dobře, ale chci, aby se mé děti měly dobře. Volím ANO 2011. Andrej Babiš slibuje, že bude řídit stát jako firmu. Pokud se mu to podaří a bude úspěšný v politice jako v podnikání, budou naše děti sklízet první politické dividendy. My ale ještě ne. Chcete mít místo premiéra generálního ředitele ČR? Volte ANO.
  6. Chci se mít dobře a je mi jedno, že se mé děti nebudou mít dobře. Volím SPOZ. Zruší poplatky ve zdravotnictví, naženou Bakalu do dolu Paskov a zakážou mu důl zasypat, ať to pana uhlobarona stojí co to stojí, postarají se, abychom se měli dobře, byť to nebude nejlevnější. Chcete se mít dobře co nejdříve bez ohledu na budoucnost? Volte SPOZ.
  7. Chci se mít dobře po smrti v nebi. Volím KDU-ČSL. Tato strana proslula tím, že nikdy nevyhrála žádné volby, ale skoro vždycky dokázala zatopit úspěšným stranám, být jazýčkem na vahách, získat posty, malinko vydírat, laborovat, lavírovat. Protože Bůh neseslal na tuto stranu dosud žádnou katastrofu za její chování, je zjevné, že Bůh existuje, má ji rád a bude mít rád i její voliče. Chcete se dostat do nebe? Volte KDU-ČSL.