Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Za průšvih fotbalové reprezentace nemůže trenér Bílek, ale uklízečka!

Za průšvih fotbalové reprezentace nemůže trenér Bílek, ale uklízečka!

Zápisník Právní linky odhalil zákulisí tragické prohry české fotbalové reprezentace s Arménií. Jakkoli fanoušci a znalci ryčí jednotně, že musí jít ven trenér Bílek a šéf fotbalu Pelta, jedině zápisník ví, kdo je za prohru odpovědný.

Česká fotbalová kabina, to je, tak jako kabiny všech ostatních fotbalových i jiných reprezentací, posvátné a neobyčejné místo. Hráči mají předem daná místa, rituály, zkrátka vědí, co a jak musí být, aby vše směřovalo k úspěchu. Vtipní maséři, kila tatranek, kanadské vtípky, mast na křečové žíly, pokemoni, album Kabátů z roku 1992 a plakát Michala Davida ve sprše, zkrátka vše musí a je vždy na svém místě. Ale tentokrát všechno bylo jinak…


„Začalo to tím, že Rosa neměl kopačky špičkama od sebe, ale k sobě. Začal se třást, vydával neartikulované zvuky, půl hodiny se sprchoval studenou vodou a nakonec snědl ponožku spoluhráči Hušbauerovi,“ řekl jeden z reprezentantů.


To ale byl jen začátek. Jeden z největší manekýnů mančaftu, brankář Petr Čech, zjistil pět minut před výkopem, že nemá vykartáčovanou přilbu. „Byl bez sebe, ve vzteku chtěl vyběhnout na hřiště s odpadkovým košem na hlavě,“ říká jeden ze čtyř vizážistů týmu.


A průšvih, který odstartoval tragickou prohru, pokračoval. „Stalo se vůbec to nejhorší, co se mohlo stát. Kozák, který nevyběhne na hřiště bez borůvkové masážní směsi, si ji vyměnil s Kadlecem, který miluje pistáciovou. Co vám mám říkat, porvali se jako psi a ještě v tunelu na sebe plivali,“ říká jeden ze svědků nechutné scény.


Vrcholem byla zřejmě chvíle těsně před výkopem, kdy se hráči v kabině chytí za ramena a společně mručí vítězný pokřik. „Vždycky je v kbelíku na hadry, nad kterým děláme vítězný pokřik, plyšový talisman, takový lvíček. Jenže tentokrát tam byl mrtvej potkan. Mančaft z toho byl fakt špatnej,“ říká jeden ze členů realizačního týmu.


Zápisník zjistil, co se stalo. S týmem jezdí již několik let uklízečka Jana Gruntorádová, jenže tentokrát se hodila marod a nahradila ji její kamarádka. „Jakýpak štráchy, konečně tam někdo vymet ten neskutečnej bordel. Hele, můj syn má taky talismany, ale já vymetla ze skříněk opravdovou zoo. A ať si pan Bílek remcá jak chce, ale tchoře já v šatně fakt trpět nebudu,“ odplivla si statečná uklízečka.


Nešťastný úklid v reprezentační šatně bude mít zřejmě soudní dohru. Tři reprezentanti postrádají osmnáct kilogramů vlasového gelu, dvěma chybí depilační vosky, sedm marně hledá svěcenou vodu a tři požadují vrátit nazpět své králíčky.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.