Za průšvih fotbalové reprezentace nemůže trenér Bílek, ale uklízečka!

Za průšvih fotbalové reprezentace nemůže trenér Bílek, ale uklízečka!

Zápisník Právní linky odhalil zákulisí tragické prohry české fotbalové reprezentace s Arménií. Jakkoli fanoušci a znalci ryčí jednotně, že musí jít ven trenér Bílek a šéf fotbalu Pelta, jedině zápisník ví, kdo je za prohru odpovědný.

Česká fotbalová kabina, to je, tak jako kabiny všech ostatních fotbalových i jiných reprezentací, posvátné a neobyčejné místo. Hráči mají předem daná místa, rituály, zkrátka vědí, co a jak musí být, aby vše směřovalo k úspěchu. Vtipní maséři, kila tatranek, kanadské vtípky, mast na křečové žíly, pokemoni, album Kabátů z roku 1992 a plakát Michala Davida ve sprše, zkrátka vše musí a je vždy na svém místě. Ale tentokrát všechno bylo jinak…


„Začalo to tím, že Rosa neměl kopačky špičkama od sebe, ale k sobě. Začal se třást, vydával neartikulované zvuky, půl hodiny se sprchoval studenou vodou a nakonec snědl ponožku spoluhráči Hušbauerovi,“ řekl jeden z reprezentantů.


To ale byl jen začátek. Jeden z největší manekýnů mančaftu, brankář Petr Čech, zjistil pět minut před výkopem, že nemá vykartáčovanou přilbu. „Byl bez sebe, ve vzteku chtěl vyběhnout na hřiště s odpadkovým košem na hlavě,“ říká jeden ze čtyř vizážistů týmu.


A průšvih, který odstartoval tragickou prohru, pokračoval. „Stalo se vůbec to nejhorší, co se mohlo stát. Kozák, který nevyběhne na hřiště bez borůvkové masážní směsi, si ji vyměnil s Kadlecem, který miluje pistáciovou. Co vám mám říkat, porvali se jako psi a ještě v tunelu na sebe plivali,“ říká jeden ze svědků nechutné scény.


Vrcholem byla zřejmě chvíle těsně před výkopem, kdy se hráči v kabině chytí za ramena a společně mručí vítězný pokřik. „Vždycky je v kbelíku na hadry, nad kterým děláme vítězný pokřik, plyšový talisman, takový lvíček. Jenže tentokrát tam byl mrtvej potkan. Mančaft z toho byl fakt špatnej,“ říká jeden ze členů realizačního týmu.


Zápisník zjistil, co se stalo. S týmem jezdí již několik let uklízečka Jana Gruntorádová, jenže tentokrát se hodila marod a nahradila ji její kamarádka. „Jakýpak štráchy, konečně tam někdo vymet ten neskutečnej bordel. Hele, můj syn má taky talismany, ale já vymetla ze skříněk opravdovou zoo. A ať si pan Bílek remcá jak chce, ale tchoře já v šatně fakt trpět nebudu,“ odplivla si statečná uklízečka.


Nešťastný úklid v reprezentační šatně bude mít zřejmě soudní dohru. Tři reprezentanti postrádají osmnáct kilogramů vlasového gelu, dvěma chybí depilační vosky, sedm marně hledá svěcenou vodu a tři požadují vrátit nazpět své králíčky.