Začala sezona vos, víme co to znamená

Začala sezona vos, víme co to znamená

Je to tady, začala sezona vos. Nepříjemně nám bzučí okolo uší, nalétávají na naše nápoje a pokrmy, občas dokonce bodají a vůbec, jsou prostě nepříjemné a jsou tady. Odborníci se do poslední chvíle nebyli schopni shodnout na tom, zda vosy vůbec letos dorazí, zda jejich stavy nezdecimovala vedra a sucha a jestli naopak nebude vosí populace ještě silnější než v jiných letech.

S vosama je to jako s politikou, ženskýma a fotbalem – názor na ně má každý. Přinášíme několik zásadních výroků, které Zápisník Právní linky získal v minulých dnech ve veřejném prostoru.

Podle sportovního znalce Otakara Černého předznamená zjevné přemnožení vos neúspěch české fotbalové reprezentace v kvalifikaci na mistrovství světa. „Nebude se dařit Baníku Ostrava, což vosy ovlivňují jen částečně, a naprosto propadne reprezentace. Vosy hovoří jasně,“ tvrdí Ota Černý.

Chování vos podle politologa Bohumila Doležílka jasně ukazuje na drtivé vítězství levice v předčasných parlamentních volbách. „Jsou agresivnější než jindy, bzučí o oktávu výše a slétávají se na hnilobách,“ míní Doležílek. „Komunisté se budou radovat,“ dodává tajemně.

„Vos je letos o něco více než loni, ale jsou menší. To může znamenat jenom jedno, vleklou a otravnou zimu, kterou nepamatujeme,“ říká meteorolog Karel Plašil. „Dá se očekávat, že bude pršet, sněžit mrholit tak dlouho, až budeme s láskou vzpomínat na letní teplotní rekordy a trhat ze zdi v létě zakoupené klimatizační jednotky.“

Z dílčích vyjádření k vosám pak vybíráme už jen několik útržků: Vosy způsobí prachbídnou poprázdninovou sledovanost České televize, budou se fatálně podílet na skluzu opravy dálnice D1, způsobí rovněž průtahy v procesu s Davidem Rathem a není vyloučeno, že ovlivní nepříznivě fiskální politiku České republiky.

Jsou ale mezi námi i takoví ignoranti, kteří si dovolují tvrdit, že vosy jsou jenom vosy, je jich zhruba tolik co každý rok a nemají téměř na nic zásadní vliv. Zápisník Právní linky zdůrazňuje, že každý má nárok na vlastní názor, ale vosy mu to letos rozhodně spočítají.