Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 
Zápisník Jaroslava Baďury

Začala sezona vos, víme co to znamená

Začala sezona vos, víme co to znamená

Je to tady, začala sezona vos. Nepříjemně nám bzučí okolo uší, nalétávají na naše nápoje a pokrmy, občas dokonce bodají a vůbec, jsou prostě nepříjemné a jsou tady. Odborníci se do poslední chvíle nebyli schopni shodnout na tom, zda vosy vůbec letos dorazí, zda jejich stavy nezdecimovala vedra a sucha a jestli naopak nebude vosí populace ještě silnější než v jiných letech.

S vosama je to jako s politikou, ženskýma a fotbalem – názor na ně má každý. Přinášíme několik zásadních výroků, které Zápisník Právní linky získal v minulých dnech ve veřejném prostoru.

Podle sportovního znalce Otakara Černého předznamená zjevné přemnožení vos neúspěch české fotbalové reprezentace v kvalifikaci na mistrovství světa. „Nebude se dařit Baníku Ostrava, což vosy ovlivňují jen částečně, a naprosto propadne reprezentace. Vosy hovoří jasně,“ tvrdí Ota Černý.

Chování vos podle politologa Bohumila Doležílka jasně ukazuje na drtivé vítězství levice v předčasných parlamentních volbách. „Jsou agresivnější než jindy, bzučí o oktávu výše a slétávají se na hnilobách,“ míní Doležílek. „Komunisté se budou radovat,“ dodává tajemně.

„Vos je letos o něco více než loni, ale jsou menší. To může znamenat jenom jedno, vleklou a otravnou zimu, kterou nepamatujeme,“ říká meteorolog Karel Plašil. „Dá se očekávat, že bude pršet, sněžit mrholit tak dlouho, až budeme s láskou vzpomínat na letní teplotní rekordy a trhat ze zdi v létě zakoupené klimatizační jednotky.“

Z dílčích vyjádření k vosám pak vybíráme už jen několik útržků: Vosy způsobí prachbídnou poprázdninovou sledovanost České televize, budou se fatálně podílet na skluzu opravy dálnice D1, způsobí rovněž průtahy v procesu s Davidem Rathem a není vyloučeno, že ovlivní nepříznivě fiskální politiku České republiky.

Jsou ale mezi námi i takoví ignoranti, kteří si dovolují tvrdit, že vosy jsou jenom vosy, je jich zhruba tolik co každý rok a nemají téměř na nic zásadní vliv. Zápisník Právní linky zdůrazňuje, že každý má nárok na vlastní názor, ale vosy mu to letos rozhodně spočítají.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.