Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Česká politika není sexy

Česká politika není sexy

Česká politika je tlustá, škaredá, má křivé zuby a nosí dlouhé sukně. Když je někdy poodhalí, jsou vidět černé nohy plné boláků. Ne, česká politika rozhodně není sexy.

Hezky se to ukazuje v letošních senátních a krajských volbách. Zhusta kandidují ti, kdož se dosud neuchytili v parlamentních lavicích a chtěli by tam, tam nahoru. Jsou to mnohdy ti, co politickým stranám tak nějak zbyli. Volič tedy nevolí toho, koho by si vážil, ale volí to nejmenší zlo. Toho zloděje nebo nekňubu? Tak raději toho, co nic nedělá, ale zase nic nepokazí.

Kampaň je nudná a stejně sexy jako česká politika - obličeje kandidátů doplňují hesla, kterým nevěří ani oni sami, natož pak volič. Proč jít k volbám do Senátu, který je debatním spolkem, jemuž se nic nepodaří prosadit? Proč volit krajské politiky, kteří více než práci pro kraj slibují, že půjdou vládě po krku??? Proč jít volit v době, kdy se ukazuje, že v politice a okolo ní se tak dobře a výnosně krade - viz Rath, Kott či Dalík... Chudáci politici a chudáci novináři. Ještě pár dní musejí s voliči hrát hru, že volby jsou důležité, že to je soutěž, ve které jde o mnoho, především o blaho lidu. Reportéři v nablýskaných televizních studiích se nás budou o víkendu opět s dramatickým výrazem v tváři snažit přesvědčit, jak je důležité, kdo dostal více hlasů v Českých Budějovicích a že na Olomoucku překvapivě ztrácí kandidáti komunistů a že někdo ukradl vlajku od volební místnosti v Dolních Chabrech. Bude to jen další srandovní tanec nad mršinou jménem česká politika...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Hotové odpovědi ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní odpovědi na nejčastější právní situace ve formě předem připravených odpovědí.

Odpovědi ke stažení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.