Česká politika není sexy

Česká politika není sexy

Česká politika je tlustá, škaredá, má křivé zuby a nosí dlouhé sukně. Když je někdy poodhalí, jsou vidět černé nohy plné boláků. Ne, česká politika rozhodně není sexy.

Hezky se to ukazuje v letošních senátních a krajských volbách. Zhusta kandidují ti, kdož se dosud neuchytili v parlamentních lavicích a chtěli by tam, tam nahoru. Jsou to mnohdy ti, co politickým stranám tak nějak zbyli. Volič tedy nevolí toho, koho by si vážil, ale volí to nejmenší zlo. Toho zloděje nebo nekňubu? Tak raději toho, co nic nedělá, ale zase nic nepokazí.

Kampaň je nudná a stejně sexy jako česká politika - obličeje kandidátů doplňují hesla, kterým nevěří ani oni sami, natož pak volič. Proč jít k volbám do Senátu, který je debatním spolkem, jemuž se nic nepodaří prosadit? Proč volit krajské politiky, kteří více než práci pro kraj slibují, že půjdou vládě po krku??? Proč jít volit v době, kdy se ukazuje, že v politice a okolo ní se tak dobře a výnosně krade - viz Rath, Kott či Dalík... Chudáci politici a chudáci novináři. Ještě pár dní musejí s voliči hrát hru, že volby jsou důležité, že to je soutěž, ve které jde o mnoho, především o blaho lidu. Reportéři v nablýskaných televizních studiích se nás budou o víkendu opět s dramatickým výrazem v tváři snažit přesvědčit, jak je důležité, kdo dostal více hlasů v Českých Budějovicích a že na Olomoucku překvapivě ztrácí kandidáti komunistů a že někdo ukradl vlajku od volební místnosti v Dolních Chabrech. Bude to jen další srandovní tanec nad mršinou jménem česká politika...