Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Co všechno spláchne velká voda a co přinese

Co všechno spláchne velká voda a co přinese

Nezažil jsem je na vlastní kůži, naštěstí. Ale jako novinář jsem u povodní byl. Jakkoli je každá povodeň jiná, zpravodajství se nemění. Zvedání hladin, strach, pak drama, lidské příběhy, slzy, emoce, nakonec ústup vodní spouště a pak pokus a boj o návrat zpět, do doby před velkou vodou.

Lidé, kterým velká voda ublížila, říkají, že nikdy nezažili tolik vzájemnosti, že až díky velké vodě poznali, kolik kolem sebe mají dobrých sousedů. „Povodeň mi spláchla zahradu a vyplavila dům, ale díky velké vodě jsem poznal, kolik mám dobrých přátel,“ říkal jeden ze zaplavených obyvatel do televizní kamery.

Velká voda dokáže odhalit charaktery. Ty dobré vlastnosti v nás, ale i ty horší. To když v jedné vyplavené vsi dovezli zaplaveným lidem minerálky a největší balík si naložil člověk, který bydlí na kopci a na velkou vodu se díval v suchu shora.

A ve stejné vsi pomáhal starosta několik dní a nocí svým zaplaveným sousedům, aniž by nějak řešil, že i jeho dům je zaplavený a měl by jít domů uklízet. Ne, nemyslím si, že by se povodně měly kvůli odkrývání lidských charakterů nařizovat úředně, jen je dobré někdy vědět, že i velká voda může být užitečná...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Hotové odpovědi ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní odpovědi na nejčastější právní situace ve formě předem připravených odpovědí.

Odpovědi ke stažení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.