Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Frenštát – tragédie rozumu a šílenství

Frenštát – tragédie rozumu a šílenství

Tragédie podobné té frenštátské se stávaly, stávají a stávat budou. Šílenec, který otevře kohouty s plynem a vezme sebou na smrt své sousedy, je pro společnost mnohdy neodhadnutelný. Rozumný člověk zpravidla podobné věci nepáchá, nesní o nich, nepřipravuje je...

Člověk méně rozumný volí obvykle dva způsoby: Buď vyhrožuje a pak jednoho dne něco provede (nebo také ne), nebo potichu chystá svůj ďábelský plán a udeří.

Pán z Frenštátu byl prvním případem. Dělal ze života peklo svým sousedům už drahně dlouhou dobu předtím, než vyhodil dům i s jeho nájemníky do povětří. Je tragédií rozumu, že nám v takovou chvíli neříká, co máme dělat.

Ctíme natolik osobní svobodu jedince, že mu dovolíme, aby přešel od výhrůžek k činům. Bylo dost indicií, že frenštátský atentátník není normální. Kdyby dostal přednost rozum a ne nezájem, už by v tom domě dávno nebydlel.

Buďme více ostražití, dívejme se více okolo sebe. Ne ve jménu slídění a pronásledování lidí jen proto, že jsou „jiní“. Ve jménu rozumu a sebezáchovy.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.