Jen si tak trochu…půjčit

Jen si tak trochu…půjčit

Češi dluží celkem 1,3 bilionu korun. Komu a za co? Nejvíce na hypotékách a stavebním spoření. Podle odhadů odborníků má zhruba každý desátý zadlužených Čech potíže se splácením svých dluhů. A bude hůř…

Dovedete si představit, že vám u dveří někdo zazvoní a představí se jako exekutor? Jistě, to je až ta úplně krajní varianta, ještě před příchodem zmíněné obávané osoby byste se měli o svém dluhu dozvědět, dostat šanci jej splácet.

Ačkoli od začátku roku 2013 přibylo pár změn, které by měly trh malinko posunout směrem od Východu k Západu, stále je velmi snadné se zadlužit. Že už nebudou předražené půjčky přes telefon s devítkou na začátku telefonního čísla? Že už vás nesmí nutit zastavit rodinný dům kvůli padesáti tisícům a jsou zakázány bianko směnky?

Ještě stále existuje milion způsobů, jak zlákat člověka, který je zahnán do kouta zdánlivě neřešitelnou situací, k tomu, aby si půjčil, přestože si není úplně jistý, že bude mít z čeho splácet.

Také letos se tak dá očekávat, že celková „sekera“ zadlužených Čechů i nadále poroste – až bude vyšší než je státní rozpočet. A pak že zemi vedou neschopní politici, kteří dělají jen dluhy. Vždyť my jsme v tom zadlužování kabrňáci úplně všichni!