Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Jen si tak trochu…půjčit

Jen si tak trochu…půjčit

Češi dluží celkem 1,3 bilionu korun. Komu a za co? Nejvíce na hypotékách a stavebním spoření. Podle odhadů odborníků má zhruba každý desátý zadlužených Čech potíže se splácením svých dluhů. A bude hůř…

Dovedete si představit, že vám u dveří někdo zazvoní a představí se jako exekutor? Jistě, to je až ta úplně krajní varianta, ještě před příchodem zmíněné obávané osoby byste se měli o svém dluhu dozvědět, dostat šanci jej splácet.

Ačkoli od začátku roku 2013 přibylo pár změn, které by měly trh malinko posunout směrem od Východu k Západu, stále je velmi snadné se zadlužit. Že už nebudou předražené půjčky přes telefon s devítkou na začátku telefonního čísla? Že už vás nesmí nutit zastavit rodinný dům kvůli padesáti tisícům a jsou zakázány bianko směnky?

Ještě stále existuje milion způsobů, jak zlákat člověka, který je zahnán do kouta zdánlivě neřešitelnou situací, k tomu, aby si půjčil, přestože si není úplně jistý, že bude mít z čeho splácet.

Také letos se tak dá očekávat, že celková „sekera“ zadlužených Čechů i nadále poroste – až bude vyšší než je státní rozpočet. A pak že zemi vedou neschopní politici, kteří dělají jen dluhy. Vždyť my jsme v tom zadlužování kabrňáci úplně všichni!Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.