Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Jen si tak trochu vystřelit na prezidenta

Jen si tak trochu vystřelit na prezidenta

Jsme zemí, kde se nejen na prezidenty, ale obecně na politiky moc nestřílí. Prvním a posledním atentátem na našeho politika v dějinách země bylo zastřelení ministra Aloise Rašína v lednu 1923. Jistě chápete, že srovnávat se zmíněnou vraždou střelbu z plastikové pistolky dost dobře nelze.

Avšak ve Spojených státech, kde je střílení (do) prezidentů skoro národním sportem, by střelba z opravdické pistole a z hračky měla jedno velmi společné: střelec by byl na místě mrtev. Jakkoli střelbu z jakékoli pistole na pana prezidenta odsuzuji, je dobře, že naše ochranka není tak akční a rychlá jako ta prezidentská a naši odstřelovači buď na střechách nebyli nebo vyhodnotili situaci tak, že zásahu není třeba. Takhle to totiž dopadne tyPiceky česky: střelec žije, po právu dostane trest a ochranka se poučí. Věřím, že na nejméně dalších devadesát let je od atentátů pokoj a kritika politiků se vrátí do obvyklých kolejí. Někdo namaluje kandidátům tykadélka a jiný po nich bude pokřikovat, jako tehdy ten kluk na pana ministra Kalouska. V prvním případě to skončilo odouzením a ve druhém fackama. Z toho je přece patrné, že u nás se nestřílí do politiků a nevyplatí se příliš ani střílet si z nich...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.