Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Aféra s koňským masem. Tak trochu konina…

Aféra s koňským masem. Tak trochu konina…

Jestli je aféra s koňským masem k něčemu prospěšná, pak jen k tomu, že je občas dobré zkontrolovat výrobce, zda dávají do jídla skutečně to, co deklarují na obalu. Ukazuje se, že to vždy nemusí být pravda, nicméně se obávám, že problém bude daleko širší – jestliže se takhle chybuje u masa, jak tomu bude u dalších výrobků, které tvoří řekněme desítky materiálů a přísad? Raději nevědět.

Ale jinak je aféra s koňským masem tak trochu konina. Začala vytřeštěnými reportérkami, které hlásaly národu s patosem naznačujícím konec světa nebo začátek třetí světové války, že „představte si to, jíme možná i koninu!!!“

Když pak jednou veterinář ve studiu takové vytřeštěné reportérce vysvětlil, že konina je poměrně dobře výživné a hlídané maso, sebral jí vítr z plachet a zcela poničil koncept reportáže, která měla být přece o tom, že patrně již brzy všichni pomřeme na nějakou šílenou nemoc z koňského masa...

Aféra ještě stále žije svým vlastním životem, různá řeznictví i velkoobchody a supermarkety dostanou ještě pár stovek tisíc korun na pokutách, pár reportérek a reportérů na nás ještě vytřeští svůj zrak a pak všechno pomalu usne.

Než se objeví nějaká jiná konina…Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.