Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Labilní tenistky a právo na psychologa

Labilní tenistky a právo na psychologa

Neříkejte mi, že vás to nenapadlo. Vaše oblíbená tenistka smete naprosto marnou soupeřku z kurtu v prvním setu šest nula, aby ve druhém nasázela osm dvojchyb, trefila místo snadné smeče diváky v nejvyšší řadě a ještě se pohádala o půlmetrový aut. Ve třetí sadě se pak zase najde, vede pět nula, aby nakonec prohraje poté, co se rozpláče, rozbije dvě rakety, sní pět banánů a vypeskuje dva sběrače míčků. "Ta ženská potřebuje psychologa nebo psychiatra," napadne vás možná bezděčně.

No a to je ono! V dnešní vypjaté době zaměřené na fyzický výkon chybí nejenom sportovcům podpora a potěcha duše. Ne někde na soustředění ve specializovaných sportovních střediscích, ale přímo na kurtu, na střídačce u fotbalového hřistě či u ledové plochy!

Jen si to představte: Naše reprezentantka si po osmé dvojchybě za sebou volá trenéra, ten dává signál rozhodčímu a personál vleče k místu, kde sedí ona tenistka, cosi objemného. Ano, po chvíli není pochyb, je to pohovka. Přichází psycholog, pokládá milou tenistku na pohovku a sedá si na židli k její hlavě. Rozhodčí utišuje diváky a všichni máme možnost slyšet v přímém přenosu, co se honí tenistce hlavou. Když ví celý národ vše o jejích kolenních šlachách a úponech, proč by neměl znát i stav její mysli, která je stejně, ne li více důležitá?

"Začalo to už v dětství," říká přerývaně tenistka. "Byla jsem mimořádně nadaná. Jenže naši si umanuli, že za každé vítězství musím být odměněna. Tatínka napadlo, že dostanu vždy hromadu pistáciové zmrzliny," vzlyká tenistka. "A v čem je problém, vždyť je to milé," šeptá a pokyvuje hlavou psycholog. "Já pistáciovou nenávidím!!!" vykřikne tenistka a halí si hlavu do ručníku...

Ve třetím setu bravurně smete soupeřku a znejistí jen ve chvíli, kdy se v hledišti zvedne postarší manželský pár a míří ke kurtu s plnými kornouty jakési zelené hmoty...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.