Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Letiště Václava Havla, nastupovat!

Letiště Václava Havla, nastupovat!

Český národ moc nemusí autority, připadají mu vždycky malinko nafoukané, noblesní a prostě mimo prostor, kde se nachází obyčejný prostý lid... Hezky se to projevilo ve vskutku bohaté diskusi o přejmenování Letiště Ruzyně na Letiště Václava Havla.

"Národ to nechce, proto by to nemělo být," shrnula postoj většiny (potvrzený v několika anketách) jedna z posluchaček Radiožurnálu. A vskutku, většině, zdá se, je protivné měnit něco zavedeného. V několika českých, moravských a slezských městech jsou dodnes Gottwaldovy ulice - jejich obyvatelé si prostě nechtěli měnit doklady. Nevadí jim, že denně civí na jméno vraha...

Nedávno jsem sdílel na facebooku fotku letiště, tedy dvojlůžka, Václava Havla. V době, kdy se opět a už zase mluví o avantýrách našeho minulého prezidenta, to nebyl vtip tak úplně pitomý. Nebyl zlý a já osobně bych řekl, že by se mu lišácky pod knírkem usmál i Václav Havel. Těžko říct, co by řekl, kdyby mohl, současné debatě o přejmenování letiště. Já tvrdím toto: Nemáme v politice mnoho skutečných osobností, které dělaly naší zemi vskutku dobré jméno v celém světě. Václav Havel je po Masarykovi nejvýraznější figurou novodobých českých dějin. A takové osobnosti nebývají ploché a jednoznačné - i proto se po nich může jmenovat Letiště i letiště...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.