Nová měnová reforma nebude! Anebo ano?

Nová měnová reforma nebude! Anebo ano?

Česká republika si připomíná výročí největší zlodějny ve svých dějinách pojmenované vzletně měnová reforma. (Ano, pro někoho je největší zlodějna církevní restituce, ale to sem teď nepleťme...). Pamětníci říkají, že jestli jim něco ta reforma dala, pak to, že už nikdy nebudou věřit prezidentům.

Naštěstí je od té doby zvykem, že čeští prezidenti se příliš do prognóz nepouštějí, raději tak nějak komentují to, co se zrovna děje. Je to pohodlnější a ne tolik nebezpečné. Ostatně, kdyby něco podobně zásadního vypustil do éteru Miloš Zeman, nikdo by mu stejně nevěřil.

Co by se stalo, kdyby další měnová reforma proběhla příští týden? Nic. V zadlužených demokraciích se bohatým majitelům bankovních účtů zdaní jejich peníze neuvěřitelným způsobem a nikdo se v podstatě nebouří, takže proč bychom se něčeho podobného neměli nadát tady doma?

Dokážu si představit, že kdyby se toho ujala šikovná marketingová agentura, národ by to přijal. Prostě se tak nějak holt teď musíme semknout, utáhnout si opasky a kdo jiný než právě bohatí, že?

Nechci strašit, ale počítejme s tím, že další měnová reforma je za rohem. Bude se jinak jmenovat a provede ji vítěz příštích voleb, tedy sociální demokracie spolu s komunisty. Jsem jen zvědav, co k tomu řekne Miloš Zeman...