Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Nová měnová reforma nebude! Anebo ano?

Nová měnová reforma nebude! Anebo ano?

Česká republika si připomíná výročí největší zlodějny ve svých dějinách pojmenované vzletně měnová reforma. (Ano, pro někoho je největší zlodějna církevní restituce, ale to sem teď nepleťme...). Pamětníci říkají, že jestli jim něco ta reforma dala, pak to, že už nikdy nebudou věřit prezidentům.

Naštěstí je od té doby zvykem, že čeští prezidenti se příliš do prognóz nepouštějí, raději tak nějak komentují to, co se zrovna děje. Je to pohodlnější a ne tolik nebezpečné. Ostatně, kdyby něco podobně zásadního vypustil do éteru Miloš Zeman, nikdo by mu stejně nevěřil.

Co by se stalo, kdyby další měnová reforma proběhla příští týden? Nic. V zadlužených demokraciích se bohatým majitelům bankovních účtů zdaní jejich peníze neuvěřitelným způsobem a nikdo se v podstatě nebouří, takže proč bychom se něčeho podobného neměli nadát tady doma?

Dokážu si představit, že kdyby se toho ujala šikovná marketingová agentura, národ by to přijal. Prostě se tak nějak holt teď musíme semknout, utáhnout si opasky a kdo jiný než právě bohatí, že?

Nechci strašit, ale počítejme s tím, že další měnová reforma je za rohem. Bude se jinak jmenovat a provede ji vítěz příštích voleb, tedy sociální demokracie spolu s komunisty. Jsem jen zvědav, co k tomu řekne Miloš Zeman...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.