Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Právo na malý hřích

Právo na malý hřích

Hřešit je stále obtížnější. Metanolová aféra zhořkla nejeden doušek, nevěru odhalují stále důmyslnější technologie, kouření cigaret má znechutit kampaň na krabičkách - obrázky znetvořených plic či ústních dutin...

A bude hůř, přátelé. Copak už člověk nemá právo na hřích, byť malinkatý? Co bude dál? Kam až dojdeme? Jen si to představte: půjdete si koupit flašku dobrého pití a na etiketě bude obrázek vyřízeného alkoholika nebo fotka mrtvoly člověka, který přebral a přejel ho vlak. Co etiketa to kousek těla zpod Pendolina.

Nebo půjdete do cukrárny pro "deset kousků sebou" a na jindy sněhobílé krabici bude fotografie Američanky, která váží 256 kilogramů a roztéká se po bytě, z něhož ji už nikdo nedokáže vystěhovat.

Anebo ještě jinak: dostanete chuť na dvacet deka něčeho uzeného a řezník vám balíček přelepí varováním o hrozbě rakoviny, která rozežere vaše tělo, když budete pojídat uzeniny. Na benzinové pumpě budete muset podepsat prohlášení, že nakupujete pohonnou hmotu, přestože víte, jak tím škodíte ovzduší a jak pravděpodobně někoho brzy přejedete. Půjdete na fotbal a v šatně budou viset fotografie mladých fotbalistů, kteří zemřeli v plném rozpuku přímo na hřišti, protože měli srdeční vadu, koupíte si knihu a místo věnování tam bude upozornění, že si zcela jistě definitivně poničíte svůj beztak již tak chatrný zrak...

Proč to všechno tvrdím? No protože k tomu stavu bezpochyby směřujeme, ostatně i tento text čtete na vlastní nebezpečí, tak pozor...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.