Právo na to, mít slušného prezidenta

Právo na to, mít slušného prezidenta

Sami jsme si ho zvolili, tak snad máme konečně právo na to si na něj i sami zanadávat. I tak uvažují lidé po volbě Miloše Zemana prezidentem. Jakoby teď měli pocit, že na rozdíl od dřívějších voleb, za které měl odpovědnost Parlament, teď mají nárok i oni, občané.

Miloš Zeman se začíná velmi rychle po zvolení profilovat do člověka, který si bude říkat co chce a kdy chce. Otázkou je, co tomu řeknou jeho voliči. Jakkoli mnozí pochvalně mručeli při tvrdé kritice médií, která je u Miloše Zemana poměrně konzistentní, v posledních dnech i příznivci Miloše Zemana malinko zkoprněli.

Mám na mysli jeho triumfální přílet vrtulníkem na sjezd ČSSD do Ostravy. Miloš Zeman se hned několikrát mistrně rozdvojil. Zatímco na sjezd přiletěl papalášsky vrtulníkem, tedy jako pan prezident, na sjezdu už sděloval, že ač jej jako pan prezident nestranický, coby Miloš Zeman bude rád, když volby vyhraje ČSSD.

A pak už, zase jako pan prezident, odletěl směr Praha. Řekl bych, že pokud to takhle bude pokračovat dál, může jen velmi těžko Miloš Zeman věřit v to, že bude zvolen i podruhé. Ale myslím si, že on už s něčím takovým vůbec nepočítá...