Právo na svůj vlastní tankodrom

Právo na svůj vlastní tankodrom

V příštím životě budu mít továrnu na výrobu tlumičů pro automobily a budu ji mít v Česku. Kde jinde má šofér každé jaro nárok na svůj vlastní tankodrom? Jsme zemí s neuvěřitelnými klimatickými podmínkami. Ačkoli si rádi říkáme, že jsme srdcem Evropy, není to, alespoň meteorologicky, úplně pravda. My jsme Aljaškou Evropy. 

Máme stejně drahé nebo mnohdy ještě dražší silnice než třeba v Německu, ale kvůli strašlivým zimám, kdy se pravděpodobně v zimním období ochladí na dvakrát větší mrazy než například v Německu, jsou naše silnice na padrť.

Možná v zaostalém Německu by někoho napadlo, že tento problém se musí řešit tak nějak systémově a komplexně, například překonaným a drahým hledáním nových technologií a celkovou rekonstrukcím těch silnic.

Kdepak, to bychom nebyli my Češi, aby nás nenapadlo geniálně jednoduché řešení. Díry zalátáme asfaltovou směsí a necháme vyrobit další značky upozorňující na výmoly. Zlé jazyky tvrdí, že v budoucnu bude taková značka na všech vjezdech do země a odpadnou tak jejich instalace na jednotlivé poničené úseky…

Jistě, každý má právo si stěžovat, ale udržujte ty cesty na Aljašce!