Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Právo na zbraň, právo na smrt?

Právo na zbraň, právo na smrt?

Jistě, každý teď komentuje událost z amerického městečka Newtown, kde šílený střelec zabíjel děti a jejich učitele... Kdekdo radí Američanům, aby už konečně změnili své ústavou dané právo vlastnit a nosit zbraň. Mnozí komentátoři srovnávají počty mrtvých na následky střelby v USA a v jiných, rozumnější, státech, které vlastnictví zbraní přísněji regulují.

Základní otázka zní: Bylo by například Česko nebezpečnějším místem k životu, kdyby tady byly zbraně volně dostupné?

Dočkali bychom se také hromadných masakrů, střílení ve školních třídách, v obchodních centrech? Čistě matematicky vzato asi ano - dostupnější zbraně by se mohlo rovnat mnohem větší možnost, že se pistole či kolty dostanou i k lidem, kteří by si je normálně nemohli opatřit. Neuspěli by u testů, neprokázali by způsobilost.

Na druhou stranu si poněkud troufale myslím, že jsme, alespoň co se hromadného vraždění týče, civilizovanějším národem. Ne že by se tady v minulých letech neděla zvěrstva, ale pořád ještě jsme národem lidí, kteří vědí, co zbraně mohou dokázat, komu patří do ruky a komu ne.

Nemyslím si, že by přísnější regulace Američanům nějak zvláště pomohla od masakrů podobným těm v Newtownu. A nemyslím si, že by prolomení přísné regulace u nás spustilo vlnu násilí. Myslím, že jsme jinde než Američané. V mnohém hodně pozadu, v zacházení se zbraněmi velmi velmi vpředu...Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.