Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Průšvih na devět

Průšvih na devět

Jakkoli jsme my Češi proslulí tím, že si i ze sebevětší tragédie umíme udělat legraci, současná alkoholová aféra vzala úsměv ze rtů i těm největším srandistům. Jistě, pár parodií a pokusů o vtip se na sociálních sítích najde.

Například glosa, že koncert pro postižené nemůže připravit nikdo jiný než pěvecké duo Bílá Hůlka nebo fór s obcí Metylovice, kde musí obecní úřad sundat na vjezdu do vsi cedule, aby nepropagoval zakázanou látku... Ale pokusy o to, vystřelit si z aféry, která stála život zatím pětadvacet lidí a mnohé další zmrzačila, jsou spíše křečovité. Proč? No protože jsme národem pijáků, jakkoli nechci generalizovat. Kdo z vás, vážení čtenáři, si v minulých dnech nedal štamprli a nepřevaloval alkohol v ústech s pocitem: Co to vlastně piju? Probudím se zítra, uvidím? Ale není nic lehčího než prostě tvrdý alkohol načas vysadit. Mnozí štamgasti to, soudě podle reakcí hostinských, dělají a zvyšuje se spotřeba piva a vína. Jenomže prohibice, ať si ministr zdravotnictví tvrdí co chce, nepostihuje výrobce pančovaného alkoholu, ale spíše ty ostatní. Spotřebitele, poctivé výrobce alkoholu, obchodníky, hostinské... Pokud se shodneme na tom, že podnikání s alkoholem, a teď mám na mysli to oficiální, je poctivá živnost jako každá jiná, pak tady stát, i když ve snaze zabránit dalším tragédiím, škodí a působí nenávratné ztráty. Policie už ví, kdo má na svědomí výrobu jedovatého koktejlu. Zdá se tedy, že konec prohibice je otázkou hodin. Náprava systému, v němž už nesmí docházet k tak velkým ztrátám kvůli pančování alkoholu, a vyrovnání škod živnostníkům, výrobcům i obchodům, však potrvá ještě řadu měsíců. Smrad z metylalkoholové aféry tak ještě jen tak nevyvane.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online


Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna


Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení


Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení


Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.