Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Poslanci a senátoři žalují jaro, že nepřišlo

Poslanci a senátoři žalují jaro, že nepřišlo
foto: Wikiped

Tak tohle tady ještě nebylo. Skupina českých poslanců a senátorů napříč politickým spektrem žaluje jaro, že letos nepřišlo včas. „Rozhodli jsme se, že k takové opovážlivosti prostě nemůžeme mlčet,“ říká poslanec Karel Chvojka (ODS).

Poslanci a senátoři žalují jaro k Evropskému soudnímu dvoru a očekávají nejméně omluvu a další kompenzace. „Chápeme, že se jaro může malinko opozdit, ale to, co předvedlo letos, nemá obdoby,“ říká poslanec Chvojka.

Poslanci a senátoři výslovně žádají, aby jaro zařídilo jako kompenzaci pozdější nástup zimy a zároveň aby zajistilo příští rok nástup v polovině března, jak jsme dlouhodobě zvyklí.

„Jaro si možná myslí, že si může dělat, co chce, ale to ještě nepoznalo evropský soudní dvůr,“ říká senátor Josef Lopata (ČSSD). Poslanci a senátoři chtějí využít českého jara jako precedens. „Zvažujeme, že využijeme odkladného účinku a zažalujeme ještě nějaké staré povodně z let 1997 a 2002,“ říká ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Poslanci a senátoři naznačují, že jsou ochotni sáhnout ke kompromisu, pokud jaro dostane rozum a přijde v průběhu týdne. „Pokud ne, pak budeme postupovat s nejvyšší mírou razance,“ řekl Chvojka.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.