Poslanci a senátoři žalují jaro, že nepřišlo

Poslanci a senátoři žalují jaro, že nepřišlo

Tak tohle tady ještě nebylo. Skupina českých poslanců a senátorů napříč politickým spektrem žaluje jaro, že letos nepřišlo včas. „Rozhodli jsme se, že k takové opovážlivosti prostě nemůžeme mlčet,“ říká poslanec Karel Chvojka (ODS).

Poslanci a senátoři žalují jaro k Evropskému soudnímu dvoru a očekávají nejméně omluvu a další kompenzace. „Chápeme, že se jaro může malinko opozdit, ale to, co předvedlo letos, nemá obdoby,“ říká poslanec Chvojka.

Poslanci a senátoři výslovně žádají, aby jaro zařídilo jako kompenzaci pozdější nástup zimy a zároveň aby zajistilo příští rok nástup v polovině března, jak jsme dlouhodobě zvyklí.

„Jaro si možná myslí, že si může dělat, co chce, ale to ještě nepoznalo evropský soudní dvůr,“ říká senátor Josef Lopata (ČSSD). Poslanci a senátoři chtějí využít českého jara jako precedens. „Zvažujeme, že využijeme odkladného účinku a zažalujeme ještě nějaké staré povodně z let 1997 a 2002,“ říká ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

Poslanci a senátoři naznačují, že jsou ochotni sáhnout ke kompromisu, pokud jaro dostane rozum a přijde v průběhu týdne. „Pokud ne, pak budeme postupovat s nejvyšší mírou razance,“ řekl Chvojka.