Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Vím, kdo může za zpackané volby

Vím, kdo může za zpackané volby

Komunisti nekradou, proto jsem je volil, řekl mi dnes jeden poměrně mladý a řekl bych, že ne zcela pitomý člověk. Socialismus nezažil, byť prý tuší, co komunisti za minulého režimu vyváděli...

Všechny ostatní naházel do pytle s nápisem Zloději, kariéristi, korupčníci, jen komunisty nechal venku, protože prý nekradou, není s nimi spojena žádná aféra. No jak taky, když se zatím pořádně nedostali k moci, chtěl jsem mu říct...

Kdo tedy může za to, že země je po volbách oranžovorudá? Nemožná pravice? Ano, ano, třikrát ano. Ne proto, jak teď šéfové partaje ODS tvrdí, že musí prosazovat nepopulární kroky. Řekl bych, že by jí to voliči odpustili, kdyby souběžně s reformami nepáchala tolik průšvihů, nepromyšlených změn, afér... Takže ano, neschopná nebo taky všeho schopná pravice může za zpackané volby.

A kdo ještě? Levice. Populistickými hesly zblbla lidi - spravedlivé reformy - je něco takového vůbec možné? Není to spíše tak, že když je měšec poloprázdný, není prostě možné koupit z něho tolik, jako když býval každý měsíc plný? Přeju sociální demokracii vládu, ostatně má ji už za dva roky jistou, uvidíme, jak vypadají spravedlivé reformy.

A kdo dál? Prý média, nechali se slyšet mnozí, například ministr Kalousek. No jistě, novináři, zase ty svině psaly pravdu a ještě natruc před volbami. Hledají jen to špatné a o úspěších nepíší... Ne, novináři volby nezpackali.

Prezident taky zpackal volby. Nepostavil se za reformy - byť o ně v krajích nejde, stejně o nich volby byly -není už vůbec jasné, co si pan prezident myslí a za čím a za kým stojí...

A na závěr - volby zpackali především voliči. Ti, co zůstali doma, zvolili lenost a otrávenost před odpovědností. A ti, co nakonec k urnám šli, volili fakt blbě.Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.