Novinky, názory a komentáře
Všechny články  |  Aktuálně z práva  |  Koronavirus  |  Názor advokáta  |  Zápisník Jaroslava Baďury  | 

Vražedné slevy a mrtvoly nikde...

Vražedné slevy a mrtvoly nikde...

Máme jarní slevy, předprázninové, podzimní a zimní slevy, předvánoční i vánoční a povánoční, novoroční a speciální ponovoroční slevy... To slovo pomalu ztrácí svůj význam, všimli jste si?

Kdo nakoupil svým blízkým v poklidu dárek jako solidní a rozvážný člověk někdy v polovině minulého roku, ten si mohl do Vánoc ještě několikrát trhat vlasy. Cena televize či jiné nezbytnosti se totiž snížila ještě minimálně třikrát. Počtvrté po Vánocích, popáté po Novém roce a jestli si chce kupec oné věci zachovat zdravý rozum, neměl by se dívat do výkladu obchodu, až se ten jeho výrobek někdy v březnu stane výběhovým typem a bude k mání zdarma za odvoz...

Sleva se dnes už dá domluvit na všechno - u mobilního operátora, při návštěvě vaší oblíbené restaurace, při koupi auta a možná i v nevěstinci, nevím. Je jasné, k čemu slevové šílenství směřuje - zákazník chce být klamán, potřebuje mít pocit, že obchodníka úžasně a chytře doběhnul, aby zkrátka z krámu či od svého počítače při internetovém nákupu odcházel s vítězoslavným úsměvem, že on je tu pán a vítěz situace.

Svět chce být klamán, já vím - jen to nepřehánějme. Chci mít právo na poctivou slevu! Když smlouváte na arabském trhu a usmlouváte třeba dvacet procent dolů, kupec pláče pravé slzy a sděluje vám, že pravděpodobně nekdy odpoledne díky vašemu výhodnému smlouvání on i jeho rodina padnou hlady. U nás je tomu jinak, prodejce neúpí ani když sundá dolů sedmdesát procent, anebo jen naoko krabatí čelo v novinách hovoříce o stále větším boji na trhu, ve výsledku se však usmívá. Stejně jako zákazník, který se cítí jako vítěz. No není to idyla?Vyhledat právní radu


Vepište slova, která vystihují Vaši životní situaci. Tlačítko Hledat vyhledá slova v bezplatných radách naší poradny.

 

Právní poradna online

Získejte odborné právní poradenství za cenu, kterou si můžete dovolit. Dotaz položíte online, odpověď advokátní kanceláře Vám přijde emailem.
Podle potřeby si zvolíte rozsah odborné odpovědi volbou krátkého dotazu, složitějšího dotazu nebo rozsáhlého dotazu s přílohami.

Právní poradna online

 

Telefonická právní poradna

Vyřešte naléhavý právní problém ihned. Okamžitě vám poradíme, jak ve vaší situaci postupovat z pohledu práva. Předplaťte si svého právníka na telefonu.

Telefonická právní poradna

 

Vzory smluv ke stažení

Stáhněte si levně kvalitní vzory smluv prověřené praxí advokátní kanceláře, s návodem užití a související legislativou.
Všechny naše vzory smluv a dokumentů jsou přizpůsobeny novému občanskému zákoníku.

Vzory ke stažení

 

Oddlužení

Máte řadu dluhů, které nezvládáte splácet? Řešením pro Vás může být oddlužení.

Oddlužení

 

Právní linka

V případě jakýchkoli nejasností zavolejte na telefon Právní linky 596 113 100, kde se Vám bude věnovat naše operátorka.