Že je mi 80 let? Zkus mi šáhnout na řidičák!

Že je mi 80 let? Zkus mi šáhnout na řidičák!

Jakoby toho na chudáky seniory nebylo dost. Nejenže je (nás) čeká práce až někdy do sedmdesáti let, příkoří v podobě mizerných penzí a vůbec všeobecné odstrkování. Jakoby snad nestačilo, že se důchodcům vyčítá vůbec jejich podstata: Jste, je vás moc a bude vás ještě více, to je špatně...

Teď se k těm všem ústrkům začíná znovu debatovat o tom, do kdy vlastně může takový senior řídit automobil. "No jasně! Robit můžu do stovky, ale řidičák mi vezmete v šedesáti, protože jsem už starý," rozčilují se naši senioři za volantem, až jim vzteky přeskakuje hlas a mlží se silné brýle.

A tak se s lékařskými prohlídkami různě spekuluje, kamarádi vždycky tak nějak vypomůžou. "Mámo, vždyť auto je už ta moje poslední svoboda. Až mi ji jednou vezmou a já už si ani nezajedu do Kauflandu, bude to můj konec," říkává občas senior seniorce.

No a pak takový senior jednou takhle jede a kde se vzal tu se vzal zřejmě někde z nebe se objeví před vozidlem chodec. Senior zareaguje bleskurychle, po dvaceti minutách jízdy s osobou na kapotě prudce zabrzí a volá sanitku.

No a proti komu se nakonec obrátí vztek veřejnosti? No přece proti seniorům. Máte to zapotřebí?